O nás Fotogalerie Akce Historie K táboru Odkazy Přihláška Kontakt Hlavní stránkaPříprava tábora

Rok 2004 byl ve znamení velkých změn. Pan domácí v Malenicích nad Volyňkou – Roman rozprodal totiž koně, ponechal si jen Širona, Legii s hříbětem a …

A proto začalo hledání nového místa na tábor. Nakonec jsem se domluvila se Zdeňkem a jela se s ním podívat na místo do Jižních Čech, na místo, kam jsem před lety jezdila. Byl začátek dubna (4. 4.) svítilo slunce, ale místy ještě ležel sníh. Místo se trochu změnilo. Všechno jsem si prohlédla a jeli jsme zpět.

Na konci měsíce (24. – 25. 4.) jsme s vedoucími vyrazili na víkend na tábořiště, aby si také prohlédli kam vlastně pojedou. byla studená, deštivá sobota, kdy jsme se sešli v Bystřice na náměstí v hospodě. Dojeli jsme na místo, otevřeli chajdu a začali trochu uklízet. Tom měl s sebou motorovku a tak proklestil místo pro budoucí jídelnu a okolí chajdy. Na ohni jsme pálili různé drobné větve a hlavně se u něho ohřívali. V neděli bylo počasí stejné. Podívali jsme se po okolí a po obědě v Bystřici jsme se rozjeli.

Na víkend (12. – 13. 6.) bylo naplánováno stěhování věcí z Malenic do Hůrek k rybníku Osika . Největší problém byl, kdo převeze Máňu. Nakonec jsme ji museli nechat

u Romana na ranči. Na stěhování jsme přijeli už v pátek: Tom, David, Martin, Pepa, Dáša a já. Sešli jsme se u Romana na statku. V sobotu jsme nejprve s Romanem přetáhli Máňu z louky na ranč a pak jsme začali sundávat podsady z půdičky. Přijela i Sojka, ale zlobilo ji auto a tak se zase otočila zpět k domovu. Kluci s Ávií dorazili na desátou, naložily se podsady a věci z Máňi a vyrazili jsme směr Hůrky. Do nového tábořiště jsme dorazili v době, kdy zrovna poprchávalo, vyložili jsme věci a stěhováci nás opustili. Začali jsme nosit věci do chajdy. Skoro všechno jsme tam nacpali a připravili si spaní, udělali si ohníček a pak zalezli do spacáků.

Ráno odjel Martin zpátky do Malenic. Zarovnali věci do zbylého místa a rozjeli se na všechny strany. My s Mílou a Tomem jsme se stavovali cestou na Hitlerových mostech na Želivce. Pak nás opustil Tom – šel na stop do Kutné Hory. Mílu jsem vyložila u Mnichovic.

Další příprava spočívala v zašití všech stanů u našich na chatě,výrobě nové vlajky. S Verčou jsme nechali zvětšit orla a pak ho přišili na látku. Došlo i na výrobu triček, jsou černé se světlým orlem na prsou. Každé triko je originál dokonce podepsaný Verčou. Pár sešlostí s vedoucími a už tu byl čas odjezdu na tábor ...

 

Pátek 9. 7.

Dnešní den byl hektický. Do práce, nakoupit, dobalit, naložit Toma se Sandrou a vyrazit do Plzně, kde se musely naložit věci. David a Míla jeli přes Plzeň s velkým autem, naložili kamna a všichni přijeli s Pepou, Kamilou a Drakem na chatu. Tam jsme doložili zbytek a na cestu jsme vyrazili kolem osmé a přijeli do Hůrek o půlnoci. Naštěstí byla posekaná louka.

Vyndali jsme si spacáky a uložili se ke spánku . Jen Pepa s Kamilou stavěli stan a Drak bivak. My ostatní jsme spali v chajdě.

 

 

 

 

 

Sobota 10. 7.

V sobotu se vstávalo časně, neboť hovor Toma a Draka postupně vytáhl ze spacáků i ostatní. Po snídani jsme se vrhli do práce: já jsem začala hrabat posekanou louku v místech, kde jsme pak postavili stany. Kluci zatím vyndávali podsady z chajdy a začali je rozdělovat, aby se mohly zkompletovat postavit. Vystřídala jsem se s Kamilou v hrabání. Pak jsme začali stavět nové a staré stany.Jen co jsme postavili podsady začalo poprchávat. Ale naštěstí to nemělo velkého trvání.

Přijel Zdeněk – majitel a dokonce Králík, který obešel celý rybník než nás a měl zmapované všechny ostatní tábory v okolí. Eurotel má na tábořišti špatný signál, neustále se vyhledává a tak se nemohl dovolat, protože jsem měla telefon vypnutý. Tom, Zdeněk a Králík se pustili do stavby kuchyně. Ostatní natahovaly celty a pak s Kamilou jsem povlékala molitany. Pepa s Drakem kopali ohniště.

To bylo z přípravy všechno, k večeru jsme šli do hospody, tedy původně do kempu, ale tam nevařili, dali jsme si jen pivo při čekání na koupající ho se Toma. Popošli jsme tedy ještě kousek a tam v Albeři u nádraží v hostinci Bobas jsme si dali do nosu. Dobře vařili. Pak když jsme se vrátili se ještě sedělo u ohně, Míla ho mezitím zapálil. Drak vytáhl nástroj a chvíli hrál… Až jsem nakonec u ohně zůstala sama se Zdeňkem. V noci byla hrozná zima….

O nás Fotogalerie Akce Historie K táboru Odkazy Přihláška Kontakt Hlavní stránka